Kross LEA 5.0 damski Shimano Cues granatowo-srebrny 2025
Cena regularna:
3 199,00 zł
towar niedostępny
Opis
KROSS LEA 5.0
KROSS Lea 5.0 to rower MTB zaprojektowany z myślą o kobietach, które szukają roweru do użytkowania na co dzień, zarówno na dojazy do pracy czy szkoły, ale także na wycieczki do lasu. Aluminiowa rama jest lekka i wytrzymała, a amortyzowany widelec SR Suntour gwarantuje komfort, nawet na bardziej wymagających szlakach. Napęd Shimano Cues w systemie 2x9 zapewnia łatwą i precyzyjną zmianę biegów, a hydrauliczne hamulce tarczowe dają pełną kontrolę nad prędkością. KROSS Lea 5.0 to idealny wybór dla aktywnych kobiet, które cenią sobie wygodę, kontrolę i wszechstronność niezależnie od wybranej trasy.
Osprzęt do każdego terenu
KROSS Lea 5.0 to doskonały wybór dla każdego szukającego roweru uniwersalnego. Sprawdzony napęd Shimano z 18 przełożeniami zapewnia bezproblemową i tanią eksploatację. Tylna przerzutka z grupy Cues to trwała i sprawdzona konstrukcja, która zapewnia płynną i responsywną zmianę przełożeń również w trudniejszym terenie.
By zapewnić pewność hamowania w każdych warunkach zamontowane zostały hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano. Zapewniają one dużą większą siłę hamowania niż klasyczne hamulce v-brake. To także dużo większa i precyzyjniejsza modulacja siły hamowania niż w przypadku mechanicznych hamulców tarczowych.
Technologie wspierające Cię w Twoich podróżach rowerowych
Rama KROSS Lea 5.0 została wykonana z aluminium 6061. Ten specjalny stop aluminium sprawia, że rower jest sztywny i odporny na złamania. Jednocześnie, jest to stosunkowo lekki materiał, który może zaskoczyć niejednego rowerzystę swoimi właściwościami. Rama jest malowana proszkowo, co przekłada się na trwałość malowania oraz odporność lakieru na uszkodzenia mechaniczne.
Przy projektowaniu ramy postanowiliśmy wyposażyć ją w wewnętrzne prowadzenie linek. Dzięki temu sprawiliśmy, że rower wygląda estetycznie i schludnie, przez co może stanowić doskonały środek dojazdowy do pracy dla wielu osób. Ten system prowadzenia linek pozwolił nam także na zmniejszenie ryzyka zerwania linki w trakcie jazdy w terenie.
Amortyzowany widelec SR Suntour ze skokiem 100 mm zapewnia wysoką kulturę pracy oraz doskonałe tłumienie wibracji powstających podczas jazdy po nierównej i wyboistej nawierzchni. Dodatkowo, na kierownicy znajduje się manetka blokady amortyzatora, która umożliwia zwiększenie efektywności pedałowania na płaskich odcinkach drogi.
Specyfikacja
| Grupa osprzętu | Shimano Cues |
| Rodzaj ramy | Amortyzacja przód |
| Materiał ramy | Aluminium |
| Lakier | Połysk |
| Rodzaj hamulca | Tarczowe hydrauliczne |
| Napęd | 2x9 |
| Rama | Aluminium Performance |
| Amortyzator przód | SR Suntour XCM RL 100mm |
| Kierownica | Aluminium 660 mm / 31,8 mm |
| Mostek | Aluminium 60mm / 31,8 mm / 3° |
| Stery | 1-1/8" |
| Chwyty | Kross |
| Manetki | Shimano CUES U4000 |
| Hamulce | Przód: Shimano MT200; Tył: Shimano MT200 |
| Tarcze | Przód: Disc (160); Tył: Disc (160) |
| Przerzutka przednia | Shimano CUES U4000 |
| Przerzutka tylna | Shimano CUES U3020 |
| Mechanizm korbowy | Shimano CUES U4000 22-36T / 170 mm |
| Kaseta | Shimano CUES LG300 11-36T |
| Łańcuch | Shimano LG500 |
| Suport | Shimano UN101 |
| Siodło | Kross |
| Sztyca | Aluminium 30,9x350mm |
| Opony | Obor Mike Bear 29x2,25 |
| Koła | Aluminium |
| Pedały w zestawie | Tak |