Orbea Onna 50 29" Shimano/Microshift SR Suntour XCE czerwono-czarny 2026
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
TU WSZYSTKO SIĘ ZACZYNA
Życie z kolarstwem górskim zaczyna się od pierwszego razu — od początkowej ciekawości, iskry przygody, przeczucia, że pod gałęziami strzelistych sosen lub pośród barwnych, pustynnych formacji skalnych kryje się coś do odkrycia. Po niepewnych, pierwszych obrotach pedałów pojawia się płynność ruchu i myślenia, która na zawsze zmienia połączenia w Twoim mózgu. Nadchodzi siła, znika dyskomfort, pojawia się klarowność — choćby tylko na chwilę. Całe życie z kolarstwem górskim zaczyna się właśnie tutaj.
ONNA OZNACZA KOMFORT I KONTROLĘ
Zaprojektowaliśmy Onnę dla rowerzysty, który chce podbić szlaki. Geometria roweru maksymalizująca efektywność i kontrolę jest idealna dla każdego, kto uczy się kochać kolarstwo górskie.


ZRÓWNOWAŻONE PROWADZENIE
Onna wyróżnia się zrównoważoną geometrią, która zapewnia pewne i przewidywalne prowadzenie na szlaku, maksymalizując przyjemność z jazdy dla każdego rowerzysty. Dobór rozmiaru kół dopasowany do wielkości ramy gwarantuje idealne dopasowanie, dzięki czemu Onna jest gotowa na każde wyzwanie na trasie.
GOTOWA NA SZLAK
Dzięki zwężanej główce ramy, umożliwiającej zastosowanie szerokiej gamy amortyzatorów o skoku 100 mm, hydraulicznym hamulcom tarczowym we wszystkich wersjach oraz napędowi 1x Shimano w wyższych modelach, Onna jest w pełni przygotowana do jazdy. Duża przestrzeń na szerokie opony MTB zapewnia komfort i przyczepność, więc Onna nie będzie ograniczać Twoich przygód.
PRZYGOTOWANA POD REGULOWANĄ SZTYCĘ (DROPPER POST)
Onna jest w pełni kompatybilna z regulowanymi sztycami o średnicy 27,2 mm, prowadzonymi wewnątrz ramy, dzięki czemu będziesz gotowy na każde szlaki, jakie przyniesie przyszłość.
HYDRAULICZNE HAMULCE TARCZOWE
Mocowania typu Post Mount oraz hydrauliczne hamulce tarczowe 160 mm w każdym modelu Onna.
WKRĘCANY SUPORT
Wkręcany suport oznacza łatwą konserwację i prostą wymianę, nawet dla domowego mechanika.

ZWĘŻANA GŁÓWKA RAMY
Zwężana główka ramy i sterówka widelca zapewniają wytrzymałość i sztywność tam, gdzie jest to potrzebne, jednocześnie redukując wagę dzięki aluminiowej sterówce i oferując szerszy wybór wysokiej jakości widelców.
OŚ
Onna standardowo wyposażona jest w osie typu Quick Release.
WEWNĘTRZNE PROWADZENIE LINKI
Wewnętrzne prowadzenie linek jest starannie poprowadzone najkorzystniejszą trasą za główką ramy, bez ocierania i stukania.

MOCOWANIA POD BAGAŻNIK
Kute haki tylnego trójkąta ramy zapewniają pewne punkty montażowe dla różnego rodzaju bagażników.

STOPKA
Lewy tylny trójkąt ramy posiada zintegrowany punkt montażowy pod stopkę rowerową.
ZAAWANSOWANA RAMA ALUMINIOWA
Zaawansowana rama aluminiowa Onny z profilowanymi rurami pozwala precyzyjnie dopracować komfort jazdy. Na tyle sztywna, by być szybka i responsywna, a jednocześnie elastyczna, by zapewniać komfort i kontrolę. W Orbea jesteśmy dumni, że Onna jest gotowa na każde szlaki, które przed nią stoją.

ZNAJDŹ IDEALNE DOPASOWANIE
Idealna jazda zaczyna się od idealnego dopasowania, a aby Ci w tym pomóc, Onna dostępna jest w czterech rozmiarach ramy, dopasowanych do dwóch rozmiarów kół.

GEOMETRIA

TABELA ROZMIARÓW

Specyfikacja
| Rozmiar koła | 29" |
| Rodzaj ramy | Amortyzacja przód |
| Materiał ramy | Aluminium |
| Lakier | Połysk |
| Rodzaj hamulca | Tarczowe hydrauliczne |
| Napęd | 2x8 |
| Rama | Orbea Onna, aluminium, mocowanie osi 9x135, suport BSA, wewnętrzne prowadzenie kabli |
| Amortyzator przód | SR Suntour XCE 28, sprężyna stalowa, skok 100 mm, oś QR |
| Kierownica | Aluminium, średnica 31.8 mm, płaska, długość 740 mm, gięcie 9° |
| Mostek | Aluminium, kąt 7° |
| Stery | Półzintegrowane 1"–1/2" |
| Manetki | Microshift TS38 |
| Hamulce | Shimano MT200, hydrauliczne hamulce tarczowe |
| Przerzutka przednia | Shimano M315, obejma 31.8 mm |
| Przerzutka tylna | Shimano Tourney TX800 |
| Mechanizm korbowy | Kute aluminium, zębatki 22x36T, do napędów 7/8-rzędowych |
| Kaseta | Sun Race CSM66, 11–34T, 8-biegowa |
| Łańcuch | KMC X8 |
| Siodło | Essax Adv soft, 135 mm, specjalnie dla Orbea |
| Sztyca | SP 0.6, aluminium, średnica 27.2 mm, brak offsetu (0 mm setback) |
| Opony | Kenda K1153, szerokość 2.35", gęstość oplotu 22 TPI |
| Koła | WH 2.1, aluminium, 29", 32 szprychy |
| Pedały w zestawie | Tak |
| Dodatkowe akcesoria | VP-537, czarne |