Wilier Filante SLR 28" Ultegra Di2 Kleos 50 Grupama FDJ
Cena regularna:
39 999,00 zł
towar niedostępny
Opis

FILANTE SLR
Naturalna ewolucja, wysokiej klasy aerodynamicznego roweru używanego przez profesjonalistów. Filante SLR to niezwykle lekki rower aerodynamiczny o znacznie poprawionym stosunku sztywności do wagi. Do budowy użyto tych samych materiałów i technologii, co przy konstrukcji Wilier 0 SLR. Rezultatem jest najwyższej klasy aerodynamiczna rama, który sprawdza się świetnie na podjazdach, używany przez Astana Premier Tech i Total Direct Energie.
AERODYNAMICZNY
Filante SLR został zaprojektowany z myślą o maksymalizacji wydajności aerodynamicznej w rzeczywistych warunkach środowiskowych. Projekt oparto na danych zarejestrowanych w tunelu aerodynamicznym (gdzie wiatr jest bardzo czysty, co pozwala uzyskać jednorodne wyniki empiryczne), uwzględniając jednocześnie świat rzeczywisty. W ten sposób nie tylko oceniamy typowe dane z tunelu aerodynamicznego (kąt odchylenia od -20° do + 20°), ale także uwzględniamy turbulencje środowiskowe, które z wielu różnych powodów wpływają na rower.


LEKKI I RESPONSYWNY
Nowe, zoptymalizowane aerodynamicznie profile pomogły nam wyeliminować dodatkowy ciężar w konstrukcji ramy. Kształt nie ma ostrych krawędzi, dlatego wymaga mniej materiału i mniej żywicy w rogach. Poprawia to jednorodność wnętrza, zmniejszając wagę ramy do zaledwie 870 gramów. Złożony rower o najwyższej specyfikacji waży 6,8 kg.
Kierownica monocoque Filante jest wykonana z tego samego włókna, którego używamy w rowerze Wilier 0 SLR. Dzięki różnym rodzajom włókna węglowego, które zastosowaliśmy w połączeniu z polimerem ciekłokrystalicznym, unikalnemu ułożeniu włókien i technologii konstrukcyjnej, osiągnęliśmy absolutny poziom lekkości i sztywności.
Niższa masa całkowita w porównaniu do wyjątkowej sztywności zwiększa STW o 12,5%. Poprawę tę wyraźnie widać w precyzji kierowania i poczuciu bezpieczeństwa przy dużych prędkościach.
ZINTEGROWANA KIEROWNICA
Oprócz tego, że jest lekka (350 gramów dla rozmiaru 101x42), nowa, zintegrowana kierownica Filante Bar z włókna węglowego, mieszcząca linki hamulca i przerzutki, kieruje je w stronę wnętrza ramy. Jej konstrukcja jest bardzo prosta, z zaokrąglonymi liniami zapewniającymi maksymalną ergonomię chwytu.
ŁATWY MONTAŻ
Przekładki pomiędzy sterami ramy a kierownicą wykonane są z materiału kompozytowego o wysokiej sztywności, ze specjalnym wgłębieniem na kable. Składają się z dwóch części, co pozwala na szybki montaż i demontaż bez ingerencji w kable biegnące od kierownicy do ramy.
SZYBKI SYSTEM DEMONTAŻU KOŁA
Kolejną nowością jest system osi przelotowej Mavic Speed Release, który umożliwia szybkie zdjęcie koła z ramy. Dzięki temu oś nie musi być całkowicie wyjmowana z piasty koła. Rozwiązanie to znacznie skraca czas zdejmowania i zakładania koła. Podczas wyścigów rozwiązanie to skraca czas wymiany kół średnio o 7 sekund w porównaniu z tradycyjnym systemem osi przelotowej. #Premiera25

*Grupa osprzętu przedstawiona na zdjęciach ma jedynie charakter poglądowy i może się różnić od rzeczywistej specyfikacji zamontowanej w rowerze.
Specyfikacja
| Grupa osprzętu | Shimano Ultegra Di2 |
| Rozmiar koła | 28" |
| Rodzaj ramy | Brak amortyzacji |
| Materiał ramy | Carbon |
| Lakier | Połysk |
| Rodzaj hamulca | Tarczowe hydrauliczne |
| Napęd | 2x12 |
| Rama | FILANTE SLR - CARBON MONOCOQUE HUS MOD + LIQUID CRYSTAL POLYMER |
| Widelec | FILANTE SLR - CARBON MONOCOQUE HUS MOD + LIQUID CRYSTAL POLYMER |
| Kierownica | WILIER FILANTE BAR INTEGRATED CARBON CUSTOM MADE |
| Stery | CUSTOM SUPERSLIM 1-1/8" UPPER BR | FSA MR137 1-1/4" LOWER BR |
| Owijka | EVA BLACK |
| Klamkomanetki | SHIMANO ULTEGRA Di2 ST-R8170 |
| Hamulce | SHIMANO ULTEGRA Di2 R8170 |
| Tarcze | Przód: SHIMANO RT-MT800 (160); Tył: SHIMANO RT-MT800 (140) |
| Przerzutka przednia | SHIMANO ULTEGRA Di2 FD-R8150 |
| Przerzutka tylna | SHIMANO ULTEGRA Di2 RD-R8150 |
| Mechanizm korbowy | SHIMANO ULTEGRA FC-R8100 50-34T |
| Kaseta | SHIMANO ULTEGRA CS-R8101-12 11-30T |
| Łańcuch | SHIMANO ULTEGRA CN-M8100 |
| Suport | MICHE PRESSFIT 86.5x41 |
| Siodło | SELLE ITALIA FLITE BOOST |
| Sztyca | WILIER FILANTE CARBON CUSTOM MADE -15 mm |
| Opony | VITTORIA CORSA PRO 700x28c |
| Koła | MICHE KLEOS 50mm |
| Pedały w zestawie | Nie |
| Waga | Waga ramy: 870 g +/- 5%; Waga widelca: 360 g +/- 5% |