Wilier Jena 28" Shimano GRX 1x12 Graff czarno-szary matowy
Cena regularna:
14 190,00 zł
towar niedostępny
Opis
Swoboda wyboru
Jena to karbonowy rower szutrowy, zaprojektowany, aby dać Ci większą swobodę wyboru podczas jazdy. Jena została zaprojektowana tak, aby zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby, niezależnie od tego, czy chodzi o osiągi na drogach gruntowych i singletrackach, czy o przygodę, eksplorację i bikepacking.
Jena to lekki, reaktywny i łatwy w prowadzeniu rower o komfortowej geometrii wyścigowej, który dostosowuje się do różnorodnych zastosowań wymaganych od roweru szutrowego.
Geometria zapewniająca komfort wyścigowy
Rama Jena 60TON z włókna węglowego typu monocoque jest dostępna w 5 rozmiarach (od XS do XL) i charakteryzuje się geometrią zapewniającą wysoki poziom komfortu bez utraty reaktywności i osiągów, zbliżoną do geometrii rowerów wyścigowych Wiliera.

Główka ramy, o bardziej otwartym kącie, zapewnia jakość jazdy i stabilność nawet na najtrudniejszych trasach. Z drugiej strony, tylny trójkąt został zaprojektowany tak, aby lepiej reagować na obciążenia pionowe, absorbując w ten sposób znaczną część drgań generowanych przez nierówności podłoża.

Użyteczność
Jena nie ma ograniczeń co do użyteczności ani dostępnych konfiguracji. Odległość między ramą/widelcem a kołami pozwala na montaż szerokich opon na kołach 28-calowych lub MTB o średnicy 650B. W przypadku kół 28-calowych można zamontować opony o szerokości do 44 mm, natomiast w przypadku kół MTB 650B można zamontować opony o szerokości nawet 48 mm, co odpowiada szerokości 1,95 cala (testowane na oponach Vittoria).
Dostępnych jest wiele uchwytów, które umożliwiają montaż uchwytów na bidony, toreb, bagażników lub błotników. Na przykład na przednim widelcu można zamontować dwa uchwyty na bidony lub jeden bagażnik typu lowrider na torby.
Hamulce tarczowe Flatmount
Jena jest dostępna wyłącznie z hamulcami tarczowymi Flatmount. Standardowo montowana tarcza ma średnicę 160 mm. Koła mocowane przelotowo mają średnicę 12 mm, długość 100 mm w przednim widelcu i 142 mm w tylnym.

Specyfikacja
| Grupa osprzętu | Shimano GRX |
| Rozmiar koła | 28" |
| Rodzaj ramy | Brak amortyzacji |
| Materiał ramy | Carbon |
| Lakier | Połysk |
| Rodzaj hamulca | Tarczowe hydrauliczne |
| Napęd | 1x12 |
| Rama | JENA - CARBON MONOCOQUE 60TON |
| Widelec | JENA - CARBON MONOCOQUE 60TON |
| Kierownica | RITCHEY COMP ERGOMAX ALLOY |
| Mostek | RITCHEY | WILIER STEMMA S ALLOY |
| Stery | CUSTOM SUPERSLIM 1-1/8" UPPER BR | FSA MR137 1-1/4" LOWER BR |
| Owijka | WILIER SIXNE004B BLACK |
| Klamkomanetki | SHIMANO GRX ST-RX610 |
| Hamulce | Przód: Shimano GRX BR-RX400; Tył: Shimano GRX BR-RX400 |
| Tarcze | Przód: Sram Centerlock Centerline (160); Tył: Sram Centerlock Centerline (160) |
| Przerzutka tylna | SHIMANO GRX RD-RX822-GS |
| Mechanizm korbowy | SHIMANO GRX FC-RX610 40T |
| Kaseta | SHIMANO CS-M7100-12 10-45T |
| Łańcuch | SHIMANO CN-M6100 |
| Suport | MICHE PRESSFIT 86.5x41 |
| Siodło | NOVUS BOOST™ EVO SUPERFLOW |
| Sztyca | RITCHEY | WILIER SEATPOST ALLOY 27.2 mm |
| Opony | VITTORIA TERRENO DRY 700x40c |
| Koła | Miche Graff XL aluminium 25mm |
| Pedały w zestawie | Nie |
| Waga | ok. 9,75 kg |